Uw selectie
Familie Van den Nieuwenhof
Weg op den Heuvel 23 en 25
De panden 23 en 25 aan de Weg op den Heuvel vormden een geheel. In het linkerpand op nummer 23 is een café gevestigd. Op het raam staat links “H. Slegers” en rechts “Vergunning”. Ook de gevelreclame maakt duidelijk dat het hier om een café gaat.
Molenstraat
Over de foto is bijzonder weinig te vertellen. Volgens de beschrijving achterop toont de foto het interieur van café “Germania” met oude tapkast en spaarkas. Daaraan is toegevoegd dat het café zich nog in de Helmondse Molenstraat bevond tegenover de open ruimte waar voorheen het St. Antoniusgasthuis stond. In 1983, het moment dat de beschrijving gemaakt werd, werd het café gerund door de familie Vogels-Dankers. Het appartementencomplex dat op de plaats van het ziekenhuis is gekomen was tijdens het maken van de beschrijving nog niet gebouwd.
De laad- en losinrichting aan de Zuid-Willemsvaart
Op 20 januari 1929 berichtte de Helmondse krant De Zuidwillemsvaart over de officiële opening van de elektrische laad- en losinrichting van de firma J.A. van Bussel, die een dag eerder had plaatsgevonden. Het was de eerste elektrische los- en laadinrichting in Helmond. De installatie bestaat nog steeds en is inmiddels opgenomen op de gemeentelijke monumentenlijst.
Laan Vredelust
Een opname die genomen werd in de Laan Vredelust te Helmond. Deze straat vormde een verbinding tussen de Molenstraat en de Kluisstraat op de plaats waar nu Zuidende ligt. De foto is niet gedateerd, maar aan het feit dat er geen huisnummers bij de deuren staan, valt af te leiden dat de foto genomen moet zijn vóór 1919. In dat jaar voerde Helmond de huisnummering in. In het Bevolkingsregister worden wel nummers vermeld, maar dat is het nummer van het huis binnen de wijk. Die nummers werden alleen maar in de administratie van de gemeente gebruikt. Het waren geen zichtbare nummers.
Helmonds nieuwe grondgebied
Eeuwenlang bleef het grondgebied van Helmond hetzelfde. De stadskern binnen de wallen en De Haag vormden het voornaamste deel van de bebouwing. Langs de uitvalstraten zoals de Heistraat en de Molenstraat bevond zich ook nog wat bebouwing. Daarbuiten waren eenzame boerderijen of buurtschappen.
Gebroeders Spoorenberg
Op 9 september 1892 lieten drie zoons van Jacobus Hubertus Spoorenberg zich op de foto zetten. Ze lieten dit doen door fotograaf Günther in Brussel. Het is daarom aannemelijk dat het drietal zich op die dag in de Belgische hoofdstad bevond.
ZOEKEN...